Kontestujące IMPRO No. 2

Kontestujące Impro 2_FB_mniejsze

Kontestujące IMPRO No. 2

Zapraszamy na Kontestujące IMPRO No. 2, które odbędzie się 27.04.2019 w godz. 12:00-16:00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (sala 08).

Kontestujące IMPRO No. 2
Spotkanie z KONTAKT IMPROWIZACJĄ, w ramach którego odbędą się:
– warsztaty CIAŁO-RUCH-PRZEPŁYW
– prezentacja filmów o kontakt improwizacji
– jam CONTACT IMPRO (zapraszamy też muzyków, śpiewaków i innych improwizatorów :))

KONTAKT IMPROWIZACJA:
Improwizacja kontaktowa to rodzaj tańca postmodernistycznego, którego głównym założeniem jest kontakt – PRZEPŁYW między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Od kilku lat cieszy się w Polsce coraz większym powodzeniem, teraz zawitała także do Lublina.
Warsztaty te poprawią Twoją sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się. Nadadzą Ci pewności siebie i ułatwią relacje z otoczeniem. Dzięki kontakt improwizacji łatwiej Ci będzie osiągnąć to, o czym marzysz.

WSTĘP: for free
PAY IF YOU WANT AFTER THE SHOW 😉

Z wypowiedzi uczestników:
CZYM JEST DLA MNIE IMPROWIZACJA?

„Taniec impro jest dla mnie medytacją, zapomnieniem, uwolnieniem od wszelkich niepotrzebnych myśli i nagromadzonych emocji. Jest cudowną przygodą, podróżą w nieznane mi wcześniej obszary psychofizyczne! Jest świetnym sposobem na poznanie siebie i innych ludzi. Jednocześnie świetną formą aktywności fizycznej, szybkiej i intensywnej, a także wolnej i relaksacyjnej, w zależności od potrzeby chwili!”

„Czym jest dla mnie improwizacja taneczna? Ciało pierwotne, ciało wiedzące, ciało prawdziwe. Improwizacja taneczna to dla mnie spotkanie ze mną samą – spotkanie trzeciego stopnia. Badam przestrzenie mojego ciała i ciało w przestrzeni. Ja-ciało jako niesamowite, niepowtarzalne zjawisko, jedyne w historii Wszechświata, czekające na odkrycie, otwierające bramę do samopoznania, z każdym dniem, przeżyciem i emocją – inne. I najważniejsze – Ja-ciało nigdy nie kłamie. Miej odwagę się wsłuchać. To wspaniała podróż. Jedna z tych największych. Gdzie każdy krok, gest, ruch jest jedyny, niepowtarzalny, prawdziwy i przez to najpiękniejszy w najgłębszym tego słowa znaczeniu.”

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.