Kontestujące IMPRO No. 4

Zapraszamy na czwarte spotkanie z improwizacją Kontestujące IMPRO No. 4, które odbędzie się 15.06.2019 w godz. 14:00-18:00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (sala widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego).

Kontestujące IMPRO No. 1

Spotkanie z IMPROWIZACJĄ:

– RUCHOWĄ, TANECZNĄ I SYMBOLIKĄ CIAŁA,

– KONTAKT IMPROWIZACJĄ,

– IMPROWIZACJĄ WOKALNO-MUZYCZNĄ.

w ramach którego odbędą się:

– warsztat CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW

– warsztat improwizacji wokalno-muzycznej

– jam IMPRO ruchowo-kontaktowo-wokalno-muzyczny

IMPROWIZACJA RUCHOWA:

– zespala trening taneczno-ruchowy (sprawności fizycznej) z treningiem odczuwania (zdolności percepcyjne)

– integruje ciało ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie)

– poszerza formę osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).

KONTAKT IMPROWIZACJA:
Improwizacja kontaktowa to rodzaj tańca postmodernistycznego, którego głównym założeniem jest kontakt – PRZEPŁYW między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Poprawia sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się. Nadaje pewności siebie i ułatwia relacje z otoczeniem.

IMPROWIZACJA WOKALNO-MUZYCZNA:

– uczy swojego głosu, otwiera na jego brzmienie

– uwrażliwia na dźwięki i ich odbiór

– poprawia muzykalność i poczucie rytmu

– pozwala być we „wspólnym” brzmieniu, w jedności

WSTĘP: for free

PAY IF YOU WANT AFTER THE SHOW 😉

więcej: warsztaty.tantheo@gmail.com, 501704548

Z wypowiedzi uczestników:

CZYM JEST DLA MNIE IMPROWIZACJA?

„Taniec impro jest dla mnie medytacją, zapomnieniem, uwolnieniem od wszelkich niepotrzebnych myśli i nagromadzonych emocji. Jest cudowną przygodą, podróżą w nieznane mi wcześniej obszary psychofizyczne! Jest świetnym sposobem na poznanie siebie i innych ludzi. Jednocześnie świetną formą aktywności fizycznej, szybkiej i intensywnej, a także wolnej i relaksacyjnej, w zależności od potrzeby chwili!”

„Czym jest dla mnie improwizacja taneczna? Ciało pierwotne, ciało wiedzące, ciało prawdziwe. Improwizacja taneczna to dla mnie spotkanie ze mną samą – spotkanie trzeciego stopnia. Badam przestrzenie mojego ciała i ciało w przestrzeni. Ja-ciało jako niesamowite, niepowtarzalne zjawisko, jedyne w historii Wszechświata, czekające na odkrycie, otwierające bramę do samopoznania, z każdym dniem, przeżyciem i emocją – inne. I najważniejsze – Ja-ciało nigdy nie kłamie. Miej odwagę się wsłuchać. To wspaniała podróż. Jedna z tych największych. Gdzie każdy krok, gest, ruch jest jedyny, niepowtarzalny, prawdziwy i przez to najpiękniejszy w najgłębszym tego słowa znaczeniu.”

Improwizacja głosowa to coś, co fascynuje mnie od kilku lat. Jest to dla mnie rodzaj bramy do, często ukrytego, zamkniętego ogrodu naszych możliwości głosowych. Obszaru zamykanego stopniowo przez otoczenie, które od dzieciństwa każe nam być cicho, nie krzyczeć, nie fałszować. Aż w końcu zaczynamy wierzyć w to, że nie mamy ładnego głosu, nie umiemy śpiewać. Improwizacja głosowa, szczególnie w grupie osób, ułatwia stopniowe odkrywanie swojego głosu, tego zapomnianego i zamkniętego, pięknego ogrodu. Od poznania swojego głosu, niedaleko już do czucia instrumentów muzycznych, a nawet szerzej, do czucia muzyki we wszystkim, bo wszystko może być potencjalnym instrumentem. Od poznania, poprzez poczucie, prostą drogą możemy dojść do improwizacji instrumentalnej. Rozwój umiejętności, nie tylko muzycznych, znacznie przyspiesza, gdy doskonalimy je w grupie ludzi. W ten sposób doskonalimy też arcyważną umiejętność słuchania. Jest to dobry sposób na poznanie ludzi. Muzyka jest językiem ponadnarodowym, ponadkulturowym, uniwersalnym.”

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

plakat No. 4