Przestrzenie Kobiety w MBP nr 2 w Lublinie

plakat Przestrzenie Kobiety 30.11.2017
 
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy andrzejkowy koncert performatywny teatru IRiSC My – Persony pt. Przestrzenie Kobiety, który zaprezentujemy w czwartek 30.11.2017 roku o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 2 w Lublinie (ul. Peowiaków 12).
 
Pewnego dnia zakotwiczę Twoje kolana między moimi dłońmi…
 
Przestrzenie kobiety (koncert performatywny) – teatru improwizacji i symboliki ciała „My – Persony” prezentuje swoje sceniczne interpretacje tekstów kobiet i o kobietach. To subtelne spojrzenie na świat prezentujemy w postaci zmąconych abstrakcyjnych przestrzeni, marzeń na jawie, które co dzień towarzyszą każdej przemianie. W tekstach wychodzimy z mroku, gdzie wyłania się sen o babci, co niosła niebo do domu. Tracimy wolność, buntujemy się. W bezsilnej codzienności próbujemy modlitwy. Dochodzimy do człowieka, który spotyka drugiego człowieka z garścią miłości. Boją się siebie, nie rozumieją i ranią. Toczą wojnę. Zabijają. I co dalej??
 
Tłem do tych sennych opowieści są zdjęcia Łukasza Łepika – gra surowym światłocieniem, czernią, bielą, odcieniami szarości, które przebija pełna ciepła nocna lampka, taniec i ciało.
 
Wyjątkowym gościem, który z nami zagra jest Łukasz Downar
 
Występują:
wokal i ruch sceniczny – Joanna Dominika Belzyt,
gitara – Maciek Krawczyk
gitara basowa – Łukasz Downar
aranżacje muzyczne – zespół
do tekstów: Grażyny Rakfalskiej, Egito Concalves’a, Willima Blake’a, Emilly Dickinson, Adama Zagajewskiego
zdjęcia i prezentacja multimedialna – Łukasz Łepik
 
WSTĘP BEZPŁATNY
 
 
W swoich poszukiwaniach twórczych zespół bazuje głównie na improwizacjach taneczno-ruchowo-dźwiękowych i symbolice ciała. Wykorzystuje i łączy sztuki performatywne: ruch-taniec, śpiew, muzykę, plastykę, fotografię.
 
WIĘCEJ O TEATRZE My – Persony
 
organizatorzy:
Teatr IRiSC „My Persony”, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Fundacja tanTHEO