Tradycyjne Pieśni Liryczne – koncert

plakat Pałac Branickich
Zapraszamy serdecznie na koncert „Tradycyjnych Pieśni Lirycznych”, który odbędzie się o godz. 20:00 dnia 28.11.2017 roku w Przestrzeni Działań Twórczych FaraRaRa w Lublinie (ul. Plac po Farze 6).
Boż dopomóż Maryniu kochana
A czyś wiele malin nazbierała…
Specjalnie na to wydarzenie przygotowaliśmy dla Państwa najpiękniejsze tradycyjne utwory liryczne pochodzące ze wschodniej Polski. Są to pieśni mówiące o życiu, miłościach, troskach i radościach, które towarzyszyły w tamtych czasach ludziom. Kiedyś warunki życia często nie pozwalały okazywać uczuć, takich jak radość, smutek, gniew, czy ból. Dlatego też wyrażano je pieśniach. Poprzez śpiew mówiono o sobie i opisywało sie świat dookoła. Pieśni miały zazwyczaj proste i piękne melodie oraz poetyckie teksty. Ponadto każda z nich zazwyczaj niosła ze sobą morał, przestrogę, przekazywała pewne wartości. Tak jak kiedyś są one często aktualne i dziś…
Po koncercie zapraszamy na krótkie spotkanie (pośpiewanie) z artystami.
Pieśni zaprezentuje para przyjaciół, którzy od kilku lat spotykają się w pieśniach:
Joanna Dominika Belzyt i Piotr Dziwura
wstęp: 20zł
(studenci i uczniowie: 15zł)
więcej info: warsztaty.tantheo@gmail.com, 501 704 548 lub w FaraRaRa
o artystach:
Joanna Dominika Belzyt – pieśni tradycyjne śpiewa od 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy trafiła do OPT „Gardzienice”. Od tej pory śpiew tradycyjny towarzyszy jej nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Uczyła się śpiewu m.in. od Joanny Słowińskiej, Monika Mamińskiej, Ewy Grochowskiej. Od 2015 prowadzi warsztaty rozwijając własną metodę, w której łączy pracę głosu z ciałem i ruchem.
Piotr Dziwura – od kilku lat poszukuję kontaktu z muzyką tradycyjną (wokalną i instrumentalną), uczestnicząc w festiwalach i warsztatach, głównie na Roztoczu, ale też w regionie Lubelskim i wschodniej Polsce. Zaczynając od fascynacji wielogłosem ukraińskim, gruzińskim, rosyjskim dojrzał do pieśni polskich.